600 778 446 i 507 118 142
GG: 13853788
Aqua Sport

IMPREZY KOMUNIJNE

Comment are off

Animacje na przyjęciu komunijnym? Dlaczego nie!

 Uroczysty dzień I Komunii Świętej zapisuje się często w wyobraźni dzieci jako pierwsze, najważniejsze wydarzenie w ich życiu, na którym obecna jest najczęściej cała rodzina. Wielu rodziców decyduje się na organizację kilkugodzinnego przyjęcia komunijnego w restauracjach czy gospodarstwach agroturystycznych. To dobra okazja, by spotkać się z dawno niewidzianymi krewnymi. Często jednak sam czas przyjęcia jest wyjątkowo nudny dla dzieci w nim uczestniczących, ale przecież wcale nie musi tak być!

26948986080_34145b8642_b

Biały strój, piękna fryzura, pierwszy garnitur, to wszystko powoduje niezwykłe emocje w dziecięcym życiu. Wiele dzieci w dniu swojej I Komunii Świętej zachowuje się bardzo poważnie. To też moment, kiedy przez swoją uroczystą rolę, dziecko nie może swobodnie bawić się  z innymi zaproszonymi maluchami. W ferworze przygotowań rodzice często nie zastanawiają się, co przez kilka godzin przyjęcia będą robić najmłodsi, a standardowe „mamo, tato nudzę się”, nie jest wcale rzadkością.

Jeśli na przyjęciu komunijnym będzie dużo dzieci w podobnym wieku, dobrym pomysłem na uświetnienie tego dnia może być wynajęcie animatora zabaw. To ważne święto może nabrać wówczas całkowicie innego wymiaru, a spotkanie z najbliższymi zapisze się w pamięci dziecka w zupełnie innych, weselszych barwach.

Animator w tym ważnym dniu może przygotować  specjalny program zabaw ruchowym (program animacyjny trwa najczęściej ok. 2 godzin), plastycznych czy profesjonalnych gier z chustą animacyjną. Takie atrakcje rozruszają dzieci, a starsza część rodziny będzie mogła poświęcić więcej uwagi rozmowom i rodzinnym historiom, które tak często porusza się przy wspólnym stole. Przeprowadzone przez animatora zabaw zajęcia mogą odbywać się zależnie od pogody w miejscu odbywania się uroczystości lub na świeżym powietrzu.

Coraz więcej rodziców decyduje się na całkiem inne rozwiązanie i oprócz animatora, wynajmują oni zamki dmuchane, dmuchane zjeżdżalnie czy baseny z suchymi kulkami. Jeśli najważniejszy w tym dniu gość, nie będzie wiedział prędzej o planowanych atrakcjach, z pewnością będzie niezwykle miło zaskoczony! Wiosenne, ciepłe dni, a w takie zwykle odbywają się uroczystości komunijne, są idealnym momentem do aktywności na świeżym powietrzu.

Niektórzy rodzice decydują się na pakiet malowania twarzy lub modelowanie zwierzątek z baloników. To także może być miła niespodzianka dla najmłodszych gości! Warto jednak pamiętać, że informacja o takich atrakcjach powinna zostać przekazana rodzicom innych maluchów nieco wcześniej.  Niektórzy z nich będą chcieli przebrać swoje dziecko na czas zabaw w wygodniejszy strój, dlatego powinni dowiedzieć się o tym przed przybyciem na uroczystość. To szczególnie istotne, gdy planujemy malowanie twarzy czy zabawy na zamku dmuchanym.

Zapewniamy, że gry i zabawy odbywające się pod czujnym okiem naszych animatorów, usatysfakcjonują zarówno dzieci, jak i rodziców. Uczestnicy zabaw poznają kreatywne, ogólnorozwojowe aktywności dostosowane do ich wieku, a rodzice będą mieli więcej czasu dla siebie. Jeśli twoja uroczystość odbywa się w Poznaniu lub okolicach, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć współpracę. Przyjedziemy w  podane miejsce z naszym sprzętem.

 

 

 

 

 

About the Author