600 778 446 i 507 118 142
GG: 13853788
Aqua Sport

DOBRE RELACJE NIE TYLKO W FIRMIE

Comment are off

Dobre relacje nie tylko w firmie – pikniki integracyjne dla pracowników

Twoja firma się rozwija, a Ty zastanawiasz się jak sprawić, by pracownicy bardziej się z nią identyfikowali? Nic dziwnego. Powstaje wiele socjologicznych badań, które wskazują na to, że związek emocjonalny z miejscem pracy i lepsze relacje między pracownikami mogą przyczynić się do lepszego działania całego przedsiębiorstwa.  Organizacja eventów firmowych to tylko jeden z możliwych sposobów wykorzystania team buildingu.

Team building to idea dobrego budowania zespołu pracowniczego, która przyszła do nas z Zachodu. Są to wszelkie formy integracji grupy, których celem jest nie tylko wzajemna integracja pracowników. Pikniki firmowe i imprezy integracyjne to nie tylko dobra zabawa, ale w zasadzie nauka przez zabawę. Podczas eventów firmowych pracownicy mogą poznać siebie w całkowicie innych realiach niż, na co dzień.

Rywalizując w różnych konkurencjach i grach zespołowych przygotowanych przez profesjonalnych animatorów z firmy Aqua Sport pracownicy poznają swoje mocne i słabe strony i nabywają umiejętności wspólnego działania.

Według badań Polskiego Towarzystwa Trenerów Outdoor wszelkie zabawy integracyjne, które budują więzi społeczne poprawiają efektywność zespołu.  Najważniejszy jest dobór takich aktywności, które będą odpowiednie dla wszystkich przedstawicieli firmy jednocześnie i sprawią, że nawet najbardziej poważni pracownicy wyjdą z pikniku integracyjnego z uśmiechem na twarzy. Dobrym typem gier są takie, które wymagają wspólnego pokonywania przeszkód, umiejętności podziału ról i wspólnego działania na korzyść całej grupy. Tego typu zadania mają też pobudzić zaufanie i umiejętności strategiczne. Na tym właśnie polega team building. Nie masz pomysłu na takie zabawy? Możemy je zorganizować. Przygotowujemy profesjonalne eventy firmowe w Poznaniu i okolicach.

Organizacja eventu firmowego nie może obyć się bez śmiesznych wyścigów. W naszej ofercie znajdzie się coś dla każdego.  Proponujemy pakiet kreatywnie i aktywnie, przygotowane w ramach niego zadania wymagać będą dobrej koordynacji ruchowej, wszystkie konkurencje przygotowywane są przez naszych animatorów, a uczestniczyć można w nich bez żadnych ograniczeń wiekowych. Na uczestników czekają m.in. wyścigi w spodniach potrójnych, na nartach wieloosobowych, w mega butach XXL, w tradycyjnych workach do skakania czy przeciąganie liny. Dla bardziej odważnych mogą pojawić się szczudła, rower przeciwskrętny, bungee run, a dla prawdziwych śmiałków – rodeo na byku, który z pewnością będzie próbował zrzucić śmiałka ze swojego grzbietu.

A może kilkugodzinne spotkanie ze strzelectwem? Oferowany pakiet strzelecki wbrew pozorom nie jest zabawą tylko dla dużych chłopców! W sportowej rywalizacji bardzo dobrze odnajdują się kobiety. Świetnie radzą sobie ze strzelaniem z łuku. W ramach pakietu strzeleckiego można zorganizować event firmowy na którym goście będą mogli strzelać z łuku, wiatrówki lub pistoletu do paintballa. Dla miłośników ostatniej rozrywki dobrym pomysłem będzie przygotowanie imprezy paintball ze scenariuszem.

Polecamy także przestrzenne, zespołowe gry, które zwykle znamy w dużo mniejszej skali, czyli mega piłkarzyki. To coś idealnego dla fanów piłki nożnej. Grę na boisku o wymiarach 6 x 12 metrów może rozegrać 12 osób. Innym pomysłem jest chińczyk XXL z ogromnymi pionkami. Może warto zaproponować wygranej drużynie ciekawe nagrody?

Dobrym rozwiązaniem jest zaproszenie do zabawy całych rodzin. Firma Aqua Sport może zorganizować kącik zabaw dla dzieci. W ofercie m.in. chusta animacyjna,  malowanie twarzy, wynajem zamków dmuchanych, wynajem suchych basenów z kulkami, kuli wodnych lub ścianki wspinaczkowej.

Przez kilka godzin event firmowy czy piknik rodzinny może stać się areną wspólnych zabaw ukierunkowanych na team building może narodzić się nie tylko chęć dobrej współpracy, ale także mogą nawiązać się wartościowe przyjaźnie. Taki sposób budowania grupy jest o wiele korzystniejszy niż kilkudniowe szkolenia wyjazdowe. Generuje mniejsze koszty i pozwala na wspaniałą zabawę całych rodzin.

 

About the Author